Burak Sergen

DETAYYYY

Burak Reis Sergen (d. 9 Şubat 1961, Ankara), Türk oyuncu. Sanatçı Semih Sergen’in oğlu ve Toprak Sergen’in ağabeyidir. 1984 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olduktan sonra staj görevini Bursa Devlet Tiyatrosu’nda yaptı. Staj sonrası, Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Hâlen Devlet Tiyatroları’ndaki görevine devam etmektedir. Devlet Tiyatroları’ndaki sanatçılık görevinin yanı sıra Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcılığı ve Müdürlüğünü yaptı. Konya Selçuk Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ayrıca, televizyon ve sinema filmlerinde oynadı. Sergen, Devlet Tiyatroları’ndaki görevinin yanı sıra, Tiyatrokare, Tiyatro Baykuş gibi özel tiyatrolarda da yönetmen ve oyuncu olarak çalışmalar yaptı.

Yusuf Gürol Yılmaz

DETAYYYY

Umut Kaya

DETAYYYY

Tolga Güleç

DETAYYYY

Ülkünur Arslan

DETAYYYY

Yurdaer Okur

DETAYYYY

Timur Acar

DETAYYYY

Tarkan Koç

DETAYYYY

Pelin Karahan

DETAYYYY

Pelin Ermiş

DETAYYYY

Pelin Akil

DETAYYYY

Ömer Eryiğit

DETAYYYY

Nüvit Candaner

DETAYYYY

Onur Özer

DETAYYYY

Oktay Kaynarca

DETAYYYY

Mustafa Kırantepe

DETAYYYY

Mesut Akusta

DETAYYYY

Melisa Aslı Pamuk

DETAYYYY

Lale Mansur

DETAYYYY

Kaan Taşaner

DETAYYYY

Konya Selçuk Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı mezunu olan Kaan Taşaner, oyunculuğa ilk adımını, Karanlıkta İlk Işık Kubilay adlı tiyatro oyunuyla attı, ardından 2004 yılına kadar çeşitli oyunlarda sahne aldı, televizyondaki ilk rolünü Büyük Buluşma adlı televizyon dizisinde canlandırdı, takip eden yıllarda televizyon ve tiyatroya birlikte devam etti, 2010-2012 yılları arasında Kanal D’de yayımlanan Fatmagül’ün Suçu Ne? adlı dizide, “Erdoğan Yaşaran” rolünü kabul etti ve bu sayede, adını ilk kez sürekli bir projede duyurmuş oldu. 2012 yılında Kanal D sitesinde yapılan bir ankette 2. En İyi Erkek Oyuncu seçilmiştir. Kuzey Güney adlı TV dizisinde Şeref Komiser rolünü canlandırmıştır. Oyuncu, 2014 yılının Aralık ayında TRT 1’de yayımlanmaya başlayan Diriliş Ertuğrul dizisinde “Gündoğdu” karakterini canlandırdı. Ancak senaryo gereği diziden ayrılan Kaan Taşaner daha sonra 2016 yılında atv’de yayımlanan Rengarenk adlı dizide oynadı. Oyuncu aynı zamanda tiyatro sanatçısı Sacide Taşaner’in oğludur.[1]

Kaan Miraç Sezen

DETAYYYY

İlker Ayrık

DETAYYYY

Hüseyin Soysalan

DETAYYYY

Güldeniz Şeşen

DETAYYYY

Gürkan Uygun

DETAYYYY

Gözde Seda Altuner

DETAYYYY

Galip Erdal

DETAYYYY

Ezgi Bektaş

DETAYYYY

Evrim Alasya

DETAYYYY

Erdinç Gülener

DETAYYYY

Emre Taştekin

DETAYYYY

Emrah Altıntoprak

DETAYYYY

Elif Erdal

DETAYYYY

Deniz Uğur

DETAYYYY

Cavit Çetin Güner

DETAYYYY

Burak Arı

DETAYYYY

Buçe Buse Kahraman

DETAYYYY

Buçe Buse Kahraman, İzmir’de 1 Nisan 1996’da doğdu. Ortaokul ve lise yıllarında oyunculuk yapmaya karar veren Kahraman, üniversite eğitimi için sınavlara girdi ve 9 Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü kazandı. İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında Kötü Çocuk filminde Cansu karakteriyle yaşadı. Daha sonra Çarpışma dizisiyle ilk kez dizi sektörüne adım attı ve Meltem karakterini canlandırdı. FOX’ta yayınlanan Yasak Elma dizisinin üçüncü sezonunda Lila karakteriyle ekranlara gelen oyuncu sonrasında Baş Belası, Biz Kimden Kaçıyorduk Anne? ve Ben Gri adlı yapımlarda seyirci karşısına çıkmıştır.

Arif Pişkin

DETAYYYY

1970 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1990’da Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümünü kazandı ve Eskişehir’e gitti.[1] Okul sırasında Hamlet, Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası, Zortlangalı, İstanbul Efendisi, Ayışığında Şamata ve Ziyaret’te oynadı. 1994’te konservatuvarı bitirdikten sonra Eskişehir Tiyatora Kumpanyası’nın kurucularından oldu, oyunlarında rol aldı. 1999-2015 arası Eskişehir Tiyatro Anadolu’da oynamaya devam etti. A ay, Kurtuluş, Kurtlar Vadisi Pusu, Köprü, Güllerin Savaşı gibi birçok filmde ve dizide yer aldı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz adlı dizide canlandırdığı “Özkan” karakteriyle izleyicilere adından söz ettirmeyi başardı.

1999’dan 2017’ye kadar Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalıştıktan sonra İstanbul’a taşındı. 2018’de başladığı Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünde öğretim görevlisi olarak iki yıl çalıştı. İlk etapta “Film-TV” kategorisiyle başlayan “Sonsuz Oda”nın eğitmen kadrosunda yer alıyor.[2]

İstanbul’a geldikten sonra DasDas ve Oyun Atölyesi’nin oyunlarda roller aldı.

Alperen Duymaz

DETAYYYY

Aslen Ankara Mamak Kıbrısköy doğumlu olan Duymaz, lise yıllarında müzik ve modellikle ilgilendi.[3] Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim aldı. Tatlı Küçük Yalancılar adlı diziyle oyunculuğa adım attı. Acı Aşk ve Bodrum Masalı dizisiyle kariyerine devam etti.[4] Özellikle Bodrum Masalı dizisiyle tanınmaya başladı.[5] 2018 yapımı Direniş Karatay adlı filmde “Kutay” karakterini canlandırdı.[6] Yıl içinde Çukur adlı dizide “Emrah Amir” karakterini canlandırdı.[7] Ardından 2018 yılının sonunda ve 2019 yılında Çarpışma dizisinde “Kerem Korkmaz” karakterini canlandırdı.[8] 2020 yılında Show TV’de yayınlanan Zemheri adlı dizide “Ayaz” karakterini canlandırdı.[9] 2021 yılında FOX’ta yayınlanan Son Yaz adlı dizide “Akgün Gökalp Taşkın” adlı karakteri canlandırdı. 2023 yılında ise, aynı kanalda yayımlanan EGO adlı dizide “Erhan Yıldırım” adlı karakteri canlandırdı. 2020 yılında öğretmen sevgilisi Kübra Kelkit’le evlenmiştir.

Talha Kaya

DETAYYYY